“FUTBOLDA İZMİR İKLİMİ”NE GİDEN YOL VE YENİ HEDEFLER...

Sadece beş yıl önce kapanması yönünde genel kurul kararı alınan İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), yönetim kurulu üyesi değerli çalışma arkadaşlarımızın özverisi, “birlikte” hareket etme yaklaşımı gösteren kulüp başkanlarımızın desteği, hem yerel, hem de merkezi yönetim gücünün el ele vermesi ile İzmir’in ön önemli sivil toplum kuruluşlarından biri oldu. “Yerel Kulüpler Birliği” anlamında Türkiye’de ilk ve tek olan vakfımızı daha güçlü hale getirmek için hep beraber çalıştık. Çok değerli kulüp başkanlarımız ve yönetimlerimizle barış ve hoşgörü dilini hakim kıldık. Bunun ne denli önemli kazanımlar getireceğini hep beraber fark ettik. Tartışma ve çekişmelerden uzak durarak sonuç ve hedef odaklı olarak çalıştık. Yüz yıllık şanlı kulüplerimize fayda sağlayacak her kişi ve kurumla uzlaşı ve ortak akıl temelinde köprüler oluşturduk. Ancak; çok daha önemli önceliğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü ile desteklenmiş iş birliği ve güç birliği ortamı yaratmak için çalışmak oldu. 2019 yılı Mart ayında Türkiye’de bir ilk olarak Kulüplerimiz arasında “İş Birliği Protokolü” imzalandı. Sahada rakip olan kulüplerimiz, saha dışında birlikte hareket edip, iş birliği ve güç birliği yapma kararı aldılar. Vizyon ve nezaket sahibi kulüp başkanlarımız ve yönetimlerimizle el ele vererek geliştirilen bu yaklaşıma değerli spor basınımız “Futbolda İzmir İklimi” adını verdi. Bu yaklaşımın temelini oluşturan iş birliği ve dayanışma ruhu, tüm Türkiye’ye örnek oldu. Bu toprakların insan karakterinden ve derin spor kültüründen gelen bu yaklaşımı daha da geliştirmek ve sürdürülebilir kılmak hepimizin elinde. Bunun için hepimize sorumluluk ve görevler düşüyor.

Kurucularımız, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve Danışma Kurulu’muzun değerli üyeleri olmak üzere, İZVAK’ın bu noktaya ulaşmasında emeği ve desteği olan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, çok değerli İzmir milletvekillerimize, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e, İzmir Ticaret Odası Başkanımız Sayın Mahmut Özgener’e, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanımız Sayın Ender Yorgancılar’a, İzmir Ticaret Borsası Başkanımız Sayın Işınsu Kestelli’ye ve tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, emeği geçen ve destek veren herkese Yönetim Kurulumuz, Kulüplerimiz ve İzmirli sporseverler olarak teşekkür ederiz.

Büyük fedakarlıklarla on binlerce gencimize, çocuğumuza spor yapma imkanı sağlayarak topluma ve ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmesi için çaba harcayan, bu anlamda her türlü desteği fazlasıyla hak eden kulüplerimizin değerli başkan ve yöneticilerine, siz değerli vakıf kurucularımız, yönetim kurulumuz ve İzmir halkı adına ayrıca sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yönetim kurulu arkadaşlarımız ve kulüp temsilcilerimizle birlikte görev yaptığımız süre içerisinde stat ve tesis yatırımlarına, süreçlerin yönetilmesine, hukuki ve teknik işleyişlerine, revizyon ve geliştirilmelerine önemli destekler verdik. Proje ve fikir geliştirme, lobi faaliyetleri ve maddi kaynak yaratma çalışmalarımızla kulüplerimize katkı sağlamaya çalıştık. Bütün bu hizmetleri tamamen gönüllülük esasına göre yapan Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu’muzun çok değerli üyelerine de gönülden teşekkür ederim.

Beş yıllık dönemi kapsayan faaliyet raporumuzu bir başarı hikayesi olarak sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kulüplerimiz, ortalama yüz yıllık şanlı tarihleri ile en değerli markalarımız ve kent miraslarımızdır. Onları gelecek nesillere daha da güçlü bir şekilde taşımak için çalışan kulüp yönetimlerimize karşı sorumluluklarımız ve görevlerimiz var. Şimdi önümüzde yeni bir süreç başlayacak. Hiç şüpheniz olmasın ki el ele veren kulüplerimiz çok daha büyük ekonomik ve sportif başarılara imza atacaklar. Önümüzdeki yıllarda kulüplerimizin dünyadaki gelişmelere göre nasıl yapılandıklarını ve onlara ayak uydurmadaki başarılarını gururla izleyeceğiz. Onların bu uzun ve zorlu yürüyüşlerinde sizler, bizler ve tüm şehir olarak hep beraber
“Daima destek, hep destek” sloganı ile yanlarında olacağız.

Saygılarımla...


Ek: Faaliyet Raporu

Diğer Yazılar


Top