UYUŞTURUCUYA KARŞI SPORUN GÜCÜ
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Kadınları Derneği ile birlikte Yeşilay Haftası’nda uyuşturucuya karşı aileleri ve gençleri bilinçlendirme kampanyası yapan İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfımız (İZVAK), İzmir Emniyet Müdürlüğü ile birlikte bunu sürdürülebilir hale getiriyor.

ŞAHNE : “SPORUN KİTLESEL GÜCÜNÜ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Vakıf merkezimizde İZVAK yönetimini ziyaret eden İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, “Şehrin güven ve huzuru için etkin denetimler ve çalışmalar yapıyoruz. Sporun kitlesel ve evrensel gücünü çok önemsiyoruz. Daha fazla çocuğumuza spor yapma imkanı yaratarak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutabiliriz. Bunun için tüm imkanları seferber etmeliyiz. Kulüplerimiz; ailelerimize, çocuk ve gençlerimize ulaşmada bizim en çok önemsediğimiz kurumlarımız. Kulüplerimizin çok daha fazla sorumluluk almaları için birlikte çalışmalıyız. Bu anlamda İZVAK aracılığı ile kulüplerimizle iş birliği yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

ERTEN : “BU KONU, EN ÖNEMLİ SOSYAL SORUMLULUĞUMUZ”
Şahne'yi konuk etmekten büyük onur duyduklarını belirten Başkanımız Ali Erten ise “Yeşilay Haftası’nda çok güzel örnek bir iş birliği gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde yeni sezonun tamamını kapsayacak şekilde çalışmalarımızı devam ettirme konusunda fikir birliğimiz var. Tüm sezona yayılacak şekilde projenin içeriğini en kısa sürede oluşturup çalışmalara başlayacağız. Sayın Müdürümüzün, İzmir'e göreve geldiği günden bu yana, gerek bizlerle ve gerekse spor kulüplerimizle çok iyi bir iletişimi var. İlerleyen dönemde uyuşturucu ile mücadele kapsamında yine İZVAK çatısı altındaki kulüplerimiz ve Emniyetimiz ile el ele vererek projeler üreteceğiz. Bu görevi, en önemli bir sosyal sorumluluklarımızdan biri olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Şahne’nin ziyaretine İZVAK Başkan Vekili Talat Papatya, Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz ve Fatih Tanfer, Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Bezircilioğlu, Suavi Yardımoğlu, Engin Kurt, Hüseyin Cem Zeren ve Hakan Düzdemir katıldı. Şahne, Başkan Erten'e plaket verirken, Başkan Erten ise kendisine, üzerinde İzmir kulüplerinin armalarının yer aldığı bir flama takdim etti.
Tarih: 27 Nisan 2022, Çarşamba
Top